خدمات و زیر سازی و نصب چمن مصنوعی

1.-400x360

نصب چمن مصنوعی

در  نصب چمن مصنوعی و دیگر محصولات؛ انواع سرویس و خدمات را از ما بخواهید.

مراحل اجرای نصب چمن مصنوعی

احتراماً به استحضار میرساند شرکت اطلس چمن ، طرح اجرای نصب چمن مصنوعی را  با توجه به استانداردها و تائیدیه ها ی فیفا در این زمینه  به شرح زیر انجام می دهد.

۱زیرسازی که خود از ۲ بخش تشکیل شده :

بخش اول: مرحله زهکشی در این مرحله کانالهایی به عمق ۴۰ الی ۵۰ سانتی متر در ۲ردیف طولی و ۶ ردیف عرضی مطابق با نقشه هایی شرکت و بر اساس استاندارد فیفا حفر می گردد، سپس کف کانالها را کاملا بتن نموده و لوله های درناژ ( درامفلکس) ۱۲۵ میلی متری داخل این کانالها خوابانده میشوند، البته لازم به ذکر است که دور لوله ها ی درناژ نمد پیچانده میشود که این امر از گرفتگی سوراخ های موجود در لوله جلوگیری نموده و باعث میشود جذب آب ناشی از باران در این لایه به آسانی صورت پذیرد

.بخش دوم : زیر سازی که شن ریزی است خود از ۳ مرحله تشکیل شده: در مرحله اول از این بخش ماسه بادامی در تمام سطح زمین پخش گردیده  و با غلتک کاملا کوبیده میشود تا از نشست در هنگام بارندگی جلوگیری شود.  در مرحله دوم ماسه نخودی به همان طریقه مرحله اول در تمام سطح زمین پخش میگردد . و در مرحله سوم یک لایه ۲سانتی متری ماسه شکسته دانه ریز بر روی ماسه نخودی ریخته میشود تا کاملا فواصل احتمالی موجود در لایه های اول و دوم را پرنماید که این عمل باعث دوام بیشتر چمن مصنوعی می گردد.                                    

۲جدول گذاری حاشیه:                                           

اجرای طرح بتن ریزی دور زمین به ابعاد ۳۰ سانتی متر عرضی و ۴۰ سانتی متر ارتفاع از سطح زمین به انضمام قراردادن صفحه پلیت در ابعاد ۲۰*۲۰ و ضخامت ۱۰ میلی متر برای پایه ها و اجرای فنس کشی . بتن به کار رفته از نوع بتن آماده عیار ۳۰۰ می باشد و میلگردهای به کار رفته در بتن از نوع میلگرد ۱۰ و خاموتهای مورد استفاده از نوع ۸میباشند.

تبصره :لازم به ذکر است که وضعیت بتن ریزی حاشیه زمین با توجه به نوع پیمان به صورت جدول کاری نیز صورت گیرد و عملیات زیرسازی به صورت آسفالت و بتن کف انجام پذیرد ، اما شکل استاندارد آن که مورد تأیید فیفا نیز می باشد انجام عملیات شن ریزی برای کف زمین یا لایه زیرین چمن است .

۳- فنس کشی

  ارتفاع مورد نظر برای انجام فنس کشی ۴ متر از سطح بتن می باشد. در این مرحله از لوله های شماره ۷ مهندسی برای پایه های در راستای عمودی و لوله های شماره ۴ مهندسی بر پایه های در راستای افقی استفاده می شود . فنس ها از نوع چشمی ۳ میل شماره ۷ می باشند . در این مرحله فنس ها کاملا توسط دستگاههای مربوطه کشیده می شوند تا در بهترین حالت موجود که فنریت بیشتری ایجاد میکند قرار گیرند ، در ضمن جنس فنس ها گالوانیزه است که در مقابل زنگ زدگی حاصل از رطوبت و باران مقاومت زیادی رادارامی باشد.

۴- نور پردازی                               

  در این مرحله ۴ عدد دکل در هر طرف در راستای طولی زمین قرار داده میشوند که ارتفاع آنها از سطح زمین ۵/۵ مترمی باشد و بر رویهر دکل ۲ عدد پرژکتور از نوع ۴۰۰ بخار جیوه نوعOSRAM  آلمان نصب می گردد و در سیستم کابل کشی آن از کابل های فشار قوی ۴*۶استفاده میگردد. در ضمن در سیستم موجود یک تابلو برق هم نصب میگردد .

۵- کارگذاری نمد( نمد کوبی)

اجرای طرح نمد کوبی بر روی سطح ماسه ریز دانه یا سطح زیرین که باعث می گردد آب روی چمن حاصل از بارش باران جذب نمد شود که در تسریع خروج آب کمک بیشتری می کند و همچنین باعث نرم تر شدن کف زمین هنگام دویدن و حرکت روی آنجهت استفاده می گردد . لازم به ذکر است گرماژ لایه ژئوتکستایل این شرکت از نوع ۲۰۰ گرم می باشد.

۶- نصب چمن مصنوعی

اجرای نصب چمن مصنوعی با توجه به استانداردهای فیفا در مورد زمین های فوتسال انجام می شود ، چمن حاشیه به رنگ قرمز بوده و خط کشی ها به رنگ سفید که چسب کاری آن با چسب هنکل آلمان صورت می پذیرد .                       

۷- سیلیس ریزی

در این مرحله سیلیس که بابت تثبیت چمن و جلوگیری از ، ازبین رفتن پایه الیاف روی سطح و همچنین سنگین تر شدن چمن به دلیل جلوگیری از جابجا شدن آن در هر مترمربع ۲۰-۲۵ کیلوگرم ریخته می شود که مطابق استانداردهای فیفا بوده و به وسیله فرچه دستی و یا با دستگاههای مخصوص در زمین پخش میگردد.

۸گرانول پاشی

ریختن گرانول در لایه بالایی چمن بعد از مرحله سیلیس ریزی انجام می گیرد که حالت ضربه گیر داشته و از شکستگی اعضای بدن جلوگیری می نماید و همچنین اصطکاک حاصله از آن، تا حدودی از سرخوردگی احتمالی جلوگیری می کند . گرانول های استفاده شده شرکت مذبور از نوع شسته است تا موجب سیاهی لباسهای بازیکنان نگردد. گرانول استفاده شده در این مرحله در هر یک متر مربع ۶-۸ کیلو میباشد.

که در تمامی مراحل نصب این موارد رعایت شده:

     استفاده از بهترین شن سیلیس در نصب چمن مصنوعیشسته شده گرما دیده  

     استفاده ازبهترین چسب مخصوص در نصب چمن مصنوعی

     استفاده از بهترین ژئوتکستایل برای انواع چمن مصنوعی با گراماژ های مختلف

     استفاده از باند اتصال در نصب چمن مصنوعیاز نوع مقاوم شده از مواد عالی

     استفاده از گرانول لاستیک چمن مصنوعی با بالاترین کیفیت دانه بندی و تراکم

تگ ها

آدرس

آدرس:
قزوین خیابان فردوسی شمالی کوچه شهید معصومی ساختمان خاتم طبقه دوم
تلفن:
33373971(028)
همراه:
09127806471  09127887906
Website:
www.atlaschaman.com
Email:
این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

ماموریت اطلس چمن

شرکت اطلس چمن مجری طرح های چمن مصنوعی در سراسر کشور
انواع محصولات : ۱- چمن مصنوعی گلف
۲- چمن مصنوعی تنیس
۳- چمن مصنوعی هاکی
۴- کف پوش دومیدانی
۵- چمن مصنوعی فوتبالی
۶- چمن مصنوعی فوتسال
۷- چمن مصنوعی راگبی
۸- کفپوش مهدکودک تاتامی

شرکت اطلس چمن محصولات خود را از جمله متنوع ترین چمن مصنوعی روز دنیا وقیمت های غیر قابل رقابت با استاندارد های بین المللی و تحت لیسانس اروپا را به شما ارایه می دهد
.

با ما در ارتباط باشید